Szkoła Podstawowa w Posadowej Mogilskiej

Region:

Małopolskie


Inwestor:

Gmina Korzenna


Działalność:

Szkolnictwo


Moc grzewcza:

72,7 kW


Potrzeby klienta:

Zamiana starego, drogiego i uciążliwego w eksploatacji systemu grzewczego opartego na kotle węglowym na tani w eksploatacji oraz bezobsługowy system grzewczy oparty na gazowych absorpcyjnych pompach ciepła.


Powody wyboru systemu:

Zestawy urządzeń firmy Robur zostały wybrane ze względu na zdolność ogrzewania przy niskich kosztach eksploatacji i jednoczesnej wysokiej wydajności działania. Kolejnym powodem był zewnętrzny montaż urządzeń, który pozwala zaoszczędzić miejsce wewnątrz budynku. Dzięki zastosowaniu urządzeń firmy Robur wykorzystujących energię odnawialną inwestycja otrzymała dofinansowanie.


Opis instalacji:

Zastosowano zestaw składający się z gazowej absorpcyjnej pompy ciepła oraz kondensacyjnego kotła gazowego. Pompa ciepła stanowi główne źródło ciepła a w momentach zapotrzebowania szczytowego, kiedy temperatura powietrza jest najniższa, wspomagana jest kotłem gazowym. Dodatkowo kocioł zapewnia produkcję ciepłej wody użytkowej w przeciągu całego roku kalendarzowego.Praca systemu grzewczego kontrolowana i sterowana jest przez automatykę dedykowaną. System Robur jest jedynym źródłem ciepła obiektu.

Galeria zdjęć:


Galeria video:

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +48 505 502 547