Przejdź do treści

Gazowe absorpcyjne pompy ciepła Robur przysłużą się poprawie efektywności energetycznej budynku szkoły.

W istniejącym budynku Zespołu Szkół znajdowała się kotłownia gazowa z kotłem gazowym atmosferycznym, który ze względu na stan techniczny musiał być wymieniony. Ze względu na możliwość otrzymania dofinansowania, a także to że zestaw urządzeń może znajdować się poza pomieszczeniem wybrano układ urządzeń Robur do zasilania obiektu.

Zewnętrzny montaż
Zewnętrzny montaż

Zyskanie dodatkowej przestrzeni

Moc grzewcza
Moc grzewcza

214,2 kWZastosowane rozwiązania

Zestaw pomp ciepła z kotłami kondensacyjnymi usytuowany jest na zewnątrz budynku nad łącznikiem pomiędzy szkołą i halą sportową na konstrukcji stalowej. Zestaw dwóch pomp ciepła wraz z czteroma kotłami kondensacyjnymi marki Robur zasila w ciepło cztery niezależne, sterowane pogodowo obiegi grzewcze z zaworami mieszającymi. Obieg dla przedszkola, obieg dla części mieszkalnej do którego podłączone są budynki mieszkalne na terenie, a ponadto obiegi dla potrzeb budynku szkolnego oraz budynku sali gimnastycznej z zapleczem.

Instalację zaprojektowano dla parametrów grzewczych 70⁰C/50⁰C, w związku z powyższym przewidziano pracę alternatywną urządzeń. Pompy ciepła pracują do temperatury zewnętrznej 3⁰C, natomiast poniżej tej temperatury są wyłączane i w całości pracę przejmują gazowe kotły kondensacyjne.


Zobacz jakie urządzenia
wykorzystaliśmy w tym
projekcie

Robur gazowa pompa ciepła cena

GAHP-A

Absorpcyjna pompa ciepła typu powietrze/woda zasilana gazem
zobacz specyfikację

AY

Kondensacyjny kocioł gazowy
zobacz specyfikację

Przeprowadzona inwestycja obniżyła znacząco koszt utrzymania placówek.Chcesz dowiedzieć się jakie rozwiązania możemy zaproponować dla Twojej firmy?


Powiązane case studies


Pozostańmy w kontakcie

Piszemy o najnowszych trendach w energetyce, dofinansowaniach, zmianach w prawie, wskazówkach projektowych.

Wartościowe i merytoryczne treści dotyczące branży grzewczo-chłodniczej opracowane przez zespół inżynierów Gazuno.