Przejdź do treści

Inwestorowi zależało na zastosowaniu systemu, który zapewni bezawaryjną pracę urządzeń na cele ogrzewania oraz produkcji ciepłej wody użytkowej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Realizacja polegała na zmianie istniejącej kotłowni olejowej na wysokosprawną kotłownię z gazowymi absorpcyjnymi pompami ciepła. Wymiana przestarzałego systemu olejowego na nowoczesny, wysokosprawny i bezobsługowy system z gazową absorpcyjną pompą ciepła. Do wyboru systemu przyczyniła się także ekologiczność rozwiązania oraz niskie koszty eksploatacji.

Zewnętrzny montaż
Zewnętrzny montaż

Zyskanie dodatkowej przestrzeni

Dofinansowanie
Dofinansowanie

Wsparcie NFOŚiGW

Moc grzewcza
Moc grzewcza

72,7 kWZastosowane rozwiązania

Zastosowano układ gazowej absorpcyjnej pompy ciepła wraz z gazowym kotłem kondensacyjnym. Dla obiektu dobrano zaawansowaną automatykę sterującą, dzięki której w priorytecie jako pierwsza włączana jest pompa ciepła, natomiast przy zwiększonym zapotrzebowaniu kocioł kondensacyjny stanowi źródło szczytowe. Urządzenia pracują po krzywej pogodowej, dzięki czemu ich praca jest optymalna.


Zobacz jakie urządzenia
wykorzystaliśmy w tym
projekcie

AY

Kondensacyjny kocioł gazowy
zobacz specyfikację
Robur gazowa pompa ciepła cena

GAHP-A

Absorpcyjna pompa ciepła typu powietrze/woda zasilana gazem
zobacz specyfikację

Przeprowadzona inwestycja przyniosła za sobą wysoki efekt ekonomiczny.Chcesz dowiedzieć się jakie rozwiązania możemy zaproponować dla Twojej firmy?


Pozostańmy w kontakcie

Piszemy o najnowszych trendach w energetyce, dofinansowaniach, zmianach w prawie, wskazówkach projektowych.

Wartościowe i merytoryczne treści dotyczące branży grzewczo-chłodniczej opracowane przez zespół inżynierów Gazuno.