Przejdź do treści

Zaprojektowano zastąpienie starego źródła ciepła źródłem o wysokiej sprawności co miało zapewnić oszczędności w zużyciu paliwa.

Projektowane zmiany miały na celu zastąpienie starych pieców na paliwo stałe urządzeniem spełniającymi aktualne wymagania odnoście sprawności wytwarzania ciepła. Budynek i jego instalacje ogrzewcze zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ilość energii grzewczej potrzebnej do użytkowania budynku zgodnie z jego przeznaczeniem, można było utrzymać na racjonalnie niskim poziomie. Zaprojektowano zastąpienie starego źródła ciepła źródłem o wysokiej sprawności co miało zapewnić oszczędności w zużyciu paliwa.

Zewnętrzny montaż
Zewnętrzny montaż

Zyskanie dodatkowej przestrzeni

Moc grzewcza
Moc grzewcza

222 kWZastosowane rozwiązania

Zastosowano zestaw składający się z czterech absorpcyjnych pomp ciepła typu powietrze/woda zasilanych gazem oraz dwóch gazowy kotłów kondensacyjnych, który pracuje na potrzeby przygotowania czynnika do ogrzewania budynku.


Zobacz jakie urządzenia
wykorzystaliśmy w tym
projekcie

Robur gazowa pompa ciepła cena

GAHP-A

Absorpcyjna pompa ciepła typu powietrze/woda zasilana gazem
zobacz specyfikację

AY

Kondensacyjny kocioł gazowy
zobacz specyfikację

Przeprowadzona inwestycja przyniosła obniżyła znacząco koszt utrzymania obu placówek.Chcesz dowiedzieć się jakie rozwiązania możemy zaproponować dla Twojej firmy?


Pozostańmy w kontakcie

Piszemy o najnowszych trendach w energetyce, dofinansowaniach, zmianach w prawie, wskazówkach projektowych.

Wartościowe i merytoryczne treści dotyczące branży grzewczo-chłodniczej opracowane przez zespół inżynierów Gazuno.