Przejdź do treści

Celem zastosowania absorpcyjnych pomp ciepła było zwiększenie efektywności systemu grzewczego.

Głęboka i kompleksowa modernizacja energetyczna prowadząca do zmniejszenia zużycia energii oraz spadku emisji gazów cieplarnianych.

Zewnętrzny montaż
Zewnętrzny montaż

Zyskanie dodatkowej przestrzeni

Automatyka Dedykowana
Automatyka Dedykowana

Zdalny dostęp i wizualizacja pracy instalacji

Moc grzewcza
Moc grzewcza

218,1 kWZastosowane rozwiązania

Gazowe absorpcyjne pompy ciepła wraz z kotłami kondensacyjnymi produkują czynnik grzewczy na potrzeby ogrzewania szkoły, przedszkola i sali sportowej, przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz wentylacji sali sportowej. System składa się z dwóch zestawów: linku trzech gazowych absorpcyjnych pomp ciepła oraz linku trzech kondensacyjnych kotłów gazowych.

Urządzenia Robur umieszczone są na zewnątrz, pozostała armatura znajduje się w budynku. Medium grzewcze z urządzeń przechodzi przez dwa wymienniki ciepła (osobny dla linku pomp i kotłów), za wymiennikami gorąca woda kierowana jest do zbiornika buforowego o pojemności 1000l i stamtąd, poprzez kolektor zbiorczy, zasila cztery obiegi. Przed kolektorem znajduje się zawór trójdrogowy, który umożliwia pracę kotłów w celu przygotowania ciepłej wody użytkowej.

System wyposażony jest w automatykę dedykowaną Gazuno, która odpowiada m.in. za utrzymanie odpowiedniej temperatury w buforze i podgrzewaczu c.w.u., kontroluje pracę zaworu trójdrogowego oraz pomp obiegowych instalacji oraz na obiegach grzewczych.


Zobacz jakie urządzenia
wykorzystaliśmy w tym
projekcie

Robur gazowa pompa ciepła cena

GAHP-A

Absorpcyjna pompa ciepła typu powietrze/woda zasilana gazem
zobacz specyfikację

AY

Kondensacyjny kocioł gazowy
zobacz specyfikację

Przeprowadzona inwestycja obniżyła koszt utrzymania szkoły w Kornowacu.Chcesz dowiedzieć się jakie rozwiązania możemy zaproponować dla Twojej firmy?


Powiązane case studies

Salwatoriański Dom Pomocy Społecznej w Krakowie

Bezobsługowy system grzewczy wykorzystujący odnawialne źródła energii i pozwalający uzyskać niskie koszty eksploatacyjne.
czytaj więcej

Pozostańmy w kontakcie

Piszemy o najnowszych trendach w energetyce, dofinansowaniach, zmianach w prawie, wskazówkach projektowych.

Wartościowe i merytoryczne treści dotyczące branży grzewczo-chłodniczej opracowane przez zespół inżynierów Gazuno.