Powiatowa Komenda Straży Pożarnej w Łasku

Region:

Łódzkie


Inwestor:

Powiatowa Komenda Straży Pożarnej w Łasku


Działalność:

Straż Pożarna


Moc grzewcza:

113 kW


Potrzeby klienta:

Zastosowanie ekologicznego, oszczędnego oraz w pełni zautomatyzowanego systemu ogrzewania. Wykorzystanie działki należącej do komendy pod wykonanie odwiertów. Inwestor poszukiwał najbardziej atrakcyjnego rozwiązania - zarówno pod względem kosztów inwestycyjnych jak i eksploatacyjnych.


Powody wyboru systemu:

Niski koszt zakupu urządzeń w porównaniu do innych ofert pomp ciepła, dla których dolnym źródłem ciepła jest grunt. Nie bez znaczenia była również możliwość starania się o dotacje.


Opis instalacji:

Trzy gazowe absorpcyjne pompy GAHP-GS HT zamontowane są wewnątrz obiektu. W celu pozyskania energii cieplnej umieszczono na działce 13 pionowych sond gruntowych. Pompy ciepła oddają energię do zbiornika buforowego, a następnie woda grzewcza rozdzielana jest na obiegi centralnego ogrzewania. Jeden z obiegów spełnia dodatkową rolę częściowego podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Pozostała moc grzewcza potrzebna do przygotowania c.w.u. dostarczana jest z jednej z pomp ciepła. Dzięki zastosowaniu systemu zaworów trójdrogowych pompa ciepła może pracować na cele podgrzewu ciepłej wody użytkowej, gdy występuje na nią zapotrzebowanie lub być przełączana do systemu ogrzewania.

Galeria zdjęć:

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +48 505 502 547