Przejdź do treści

Życzeniem Inwestora było zastosowanie nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań, które w trakcie eksploatacji będą zarówno oszczędne, jak i nie wymagające większych czynności serwisowych. Urządzenia Robur są trwałe, współpracują z wieloma urządzeniami grzewczo – klimatyzacyjnymi.

Zastosowane urządzenia zapewniają oszczędność energii do 50% i redukują emisję CO2 w porównaniu z najlepszymi kotłami kondensacyjnymi. Dzięki wykorzystaniu energii odnawialnej rozwiązanie oferuje wysoką efektywność i niskie koszty eksploatacji.

Oszczędność
Oszczędność

Redukcja kosztów zużycia energii

Chłodzenie
Chłodzenie

Zastosowanie rewersyjnych pomp ciepłaZastosowane rozwiązania

Zastosowano trzy zespoły rewersyjnych gazowych absorpcyjnych pomp ciepła RTAR o nominalnej mocy grzewczej 105,9 kW i nominalnej wydajności chłodniczej 51 kW każdy, zestaw składający się z 3 kotłów o mocy 103,2 kW, zespół gazowych absorpcyjnych wytwornic wody lodowej RTCF o nominalnej mocy chłodniczej 52 kW oraz zestaw RTHF składający się z dwóch wytwornic wody lodowej oraz wytwornicy wody lodowej z odzyskiem ciepła o nominalnej wydajności chłodniczej 52 kW i mocy odzysku ciepła 21 kW. Urządzenia zasilają wymienniki w centralach wentylacyjnych, instalację grzejnikową oraz klimakonwektory. W sezonie grzewczym podstawowe źródło ciepła stanowią pompy GAHP-AR. W okresach szczytowego zapotrzebowania na ciepło, moc grzewcza uzupełniana jest przez zewnętrzne kotły AY. W lecie pompy ciepła pracują jak wytwornice wody lodowej, a szczytowe zapotrzebowanie na chłód uzupełniane jest przez wytwornice wody lodowej ACF. Dodatkowo występuje darmowa produkcja c.w.u. w czasie pracy wytwornic wody lodowej z odzyskiem ciepła.


Zobacz jakie urządzenia
wykorzystaliśmy w tym
projekcie

GAHP-AR

Rewersyjna absorpcyjna pompa ciepła typu powietrze/woda zasilana gazem
zobacz specyfikację

AY

Kondensacyjny kocioł gazowy
zobacz specyfikację

Przeprowadzona inwestycja przyniosła za sobą wysokie oszczędności energii.Chcesz dowiedzieć się jakie rozwiązania możemy zaproponować dla Twojej firmy?


Powiązane case studies


Pozostańmy w kontakcie

Piszemy o najnowszych trendach w energetyce, dofinansowaniach, zmianach w prawie, wskazówkach projektowych.

Wartościowe i merytoryczne treści dotyczące branży grzewczo-chłodniczej opracowane przez zespół inżynierów Gazuno.