Przejdź do treści

Budynek Centrum Edukacji Ekologicznej znajduje się w pięknej scenerii Beskidów Śląskich w Wiśle.

Budynek zasilany był w ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej. Instalacja centralnego ogrzewania oparta była o grzejniki bez zaworów termostatycznych.

Instalacja znajdowała się w złym stanie technicznym. Oprócz tego budynek charakteryzował się wysokim zapotrzebowaniem na energię cieplną i moc szczytową z racji słabej termoizolacyjności przegród budowlanych.

Dla użytkownika ważna była możliwość pracy instalacji wedle zadanego harmonogramu, pełna automatyzacja obiegów grzewczych, a także zmniejszenie zapotrzebowania na energię oraz ponoszonych kosztów eksploatacyjnych.

Dofinansowanie
Dofinansowanie

z środków Unii Europejskiej.

Głęboka termomodernizacja
Głęboka termomodernizacja

wymiana stolarki okiennej, docieplenie stropodachu oraz ścian zewnętrznych, zmodernizowanie instalacji elektrycznej i wymianę źródła ciepła.



Zastosowane rozwiązania

Zastosowano 7 absorpcyjnych rewersyjnych pomp ciepła zasilanych gazem służących do grzania/ chłodzenia budynku oraz 1 zewnętrzny kocioł gazowy przeznaczony do podgrzewu ciepłej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania budynku.

Zestawy urządzeń zlokalizowano na dachu. Zestaw trzech pomp ciepła wraz z kotłem kondensacyjnym w okresie zimowym oraz przejściowym realizuje centralne ogrzewanie, natomiast w okresie letnim (wyłącznie pompy ciepła) przygotowuje wodę lodową dla central wentylacyjnych. Drugi zestaw pracuje wyłączenie na centralne wentylacyjne w okresie letnim jako źródło chłodu, natomiast w okresie zimowym jako źródło ciepła.


Zobacz jakie urządzenia
wykorzystaliśmy w tym
projekcie

GAHP-AR

Rewersyjna absorpcyjna pompa ciepła typu powietrze/woda zasilana gazem
zobacz specyfikację
automatyka do ogrzewania, automatyka dedykowana gazuno

ADG

Automatyka Dedykowana GAZUNO
zobacz specyfikację

Każda z pomp ciepła posiada własną pompę obiegową, co pozwala na pracę urządzeń w kaskadzie, w zależności od chwilowego zapotrzebowania.

Opinia naszego klienta


Chcesz dowiedzieć się jakie rozwiązania możemy zaproponować dla Twojej firmy?


Powiązane case studies

Destylarnia Ahascragh w Irlandii

Pierwsza na świecie whisky produkowana w sposób neutralny pod względem emisji CO2, dzięki technologii pomp ciepła Oilon.
czytaj więcej

Data Center Microsoft w Helsinkach

Największy na świecie projekt recyklingu ciepła odpadowego z centrów danych. Fińska spółka Oilon dostarczy wysokotemperaturowe pompy ciepła.
czytaj więcej

Penedo i Oilon – wspólny sukces w branży motoryzacyjnej

Wdrożenie innowacyjnego rozwiązania dla zakładu motoryzacyjnego, mające na celu dekarbonizację procesu ogrzewania. Wykorzystano pompy ciepła Oilon.
czytaj więcej

Fabryka świec w kujawsko-pomorskim

Wymiana starych instalacji grzewczych oraz zastąpienie dotychczasowych źródeł energii na rozwiązanie, które umożliwi wykorzystanie ciepła odpadowego.
czytaj więcej

Pruszczańskie Przedsiębiorstwo Ciepłownicze PEC w Pruszczu Gdańskim

Inwestycja została sfinansowana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
czytaj więcej

Szkoła Podstawowa w Posadowej Mogilskiej

Zamiana starego, drogiego i uciążliwego w eksploatacji systemu grzewczego opartego na kotle węglowym na tani w eksploatacji oraz bezobsługowy system grzewczy oparty na gazowych absorpcyjnych pompach ciepła.
czytaj więcej

Pozostańmy w kontakcie

Piszemy o najnowszych trendach w energetyce, dofinansowaniach, zmianach w prawie, wskazówkach projektowych.

Wartościowe i merytoryczne treści dotyczące branży grzewczo-chłodniczej opracowane przez zespół inżynierów Gazuno.