Zespół Szkół Nr 1 w Choszcznie

Region:

Zachodniopomorskie


Inwestor:

Starostwo Powiatowe w Choszcznie


Działalność:

Szkoła


Moc grzewcza:

229,8 kW


Potrzeby klienta:

Uzyskanie taniego w eksploatacji oraz bezobsługowego systemu grzewczego opartego na gazowych absorpcyjnych pompach ciepła.


Powody wyboru systemu:

Zestawy absorpcyjnych pomp ciepła firmy ROBUR zostały wybrane ze względu na możliwość obniżenia kosztów eksploatacyjnych, niską emisję szkodliwych substancji oraz efektywne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Te aspekty przyczyniły się do uzyskania dofinansowania na zrealizowanie całego przedsięwzięcia.


Opis instalacji:

Zastosowano 6 pomp ciepła GAHP-A w dwóch linkach. Wszystkie urządzenia wpięte są w kolektor zbiorczy, z którego czynnik grzewczy przechodzi na dwie rury. Za wymiennikiem znajdują się dwa bufory połączone równolegle, które w okresie zimowym zasilane są przez pompy ciepła, wspomagane dodatkowo przez kocioł gazowy. Zasobnik ciepłej wody użytkowej zimą zasilany jest przez jeden obieg z rozdzielacza oraz kocioł gazowy. Pomiędzy rozdzielaczem, a wymiennikiem ciepła znajduje się zawór trójdrogowy, który w okresie letnim umożliwia przełączenie jednej pompy ciepła wydzielonej z linku czterorurowego na c.w.u. W okresie letnim c.w.u. może być również przygotowywana przez kocioł gazowy.

Galeria zdjęć:


Galeria video:

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +58 698 21 48