Szkoła Podstawowa w Trzycierzu

Region:

Małopolskie


Inwestor:

Gmina Korzenna


Działalność:

Szkolnictwo


Moc grzewcza:

111 kW


Potrzeby klienta:

Zamiana starego, drogiego i uciążliwego w eksploatacji systemu grzewczego opartego na kotle węglowym na tani w eksploatacji oraz bezobsługowy system grzewczy oparty na gazowych absorpcyjnych pompach ciepła.


Powody wyboru systemu:

Urządzenia firmy Robur zostały wybrane ze względu na zdolność ogrzewania przy niskich kosztach eksploatacji i jednoczesnej wysokiej wydajności działania. Kolejnym powodem był zewnętrzny montaż urządzeń, który pozwala zaoszczędzić miejsce wewnątrz budynku. Dodatkowo, urządzenia Robur dzięki zastosowaniu dedykowanej automatyki współpracują z instalacją solarną. System oparty na urządzeniach absorpcyjnych Robur oraz solarach obniża koszty eksploatacyjne i poprawia wydajność systemu.


Opis instalacji:

Zastosowano zestaw składający się z dwóch gazowych absorpcyjnych pomp ciepła oraz kotła kondensacyjnego. Pompy ciepła stanowią główne źródło ciepła. W momentach szczytowych obciążeń pompy wspomagane są kotłami kondensacyjnymi. Kocioł pozwala także na produkcję ciepłej wody użytkowej w przeciągu całego roku kalendarzowego. Urządzenia Robur oraz instalacja solarna wpięte są do tego samego zbiornika buforowego oraz zasobnika c.w.u. Zadaniem instalacji solarnej jest wstępne podgrzanie medium grzewczego w zbiorniku buforowym oraz zasobniku ciepłej wody użytkowej. Dogrzew medium grzewczego do ustalonej temperatury, realizowany jest za pomocą pomp ciepła oraz kotła kondensacyjnego. Taki układ pozwala na efektywne wykorzystanie energii pochodzącej z OZE, co czyni system bardzo ekonomicznym.

Galeria zdjęć:


Galeria video:

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +48 505 502 547