Szkoła Podstawowa w Lipnicy Wielkiej

Region:

Małopolskie


Inwestor:

Gmina Korzenna


Działalność:

Szkolnictwo


Moc grzewcza:

221,9 kW


Potrzeby klienta:

Zamiana starego, drogiego i uciążliwego w eksploatacji systemu grzewczego opartego na kotle węglowym na tani w eksploatacji oraz bezobsługowy system grzewczy oparty na gazowych absorpcyjnych pompach ciepła.


Powody wyboru systemu:

Zestawy urządzeń firmy Robur zostały wybrane ze względu na zdolność ogrzewania przy niskich kosztach eksploatacji i jednoczesnej wysokiej wydajności działania. Kolejnym powodem był zewnętrzny montaż urządzeń, który pozwala zaoszczędzić miejsce wewnątrz budynku. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu dedykowanej automatyki, urządzenia Robur współpracują z instalacją solarną, co obniża koszty eksploatacyjne i poprawia wydajnośc systemu.


Opis instalacji:

Zastosowano zestaw składający się z czterech gazowych absorpcyjnych pomp ciepła oraz zestaw składający się z dwóch kotłów kondensacyjnych. Pompy ciepła stanowią główne źródło ciepła. W momentach szczytowych obciążeń pompy wspomagane są kotłami kondensacyjnymi. Kotły odpowiadają także za produkcję ciepłej wody użytkowej w przeciągu całego roku kalendarzowego. Instalacja solarna ładuje dwa bufory ciepła, skąd wstępnie podgrzany czynnik roboczy kierowany jest na zbiornik buforowy centralnego ogrzewania oraz zasobnik ciepłej wody użytkowej. Poprzez wężownice ciepło oddawane jest medium krążącym w zbiornikach (woda grzewcza c.o. oraz c.w.u.), które dogrzewane są jeszcze przez absorpcyjne pompy ciepła oraz kotły gazowe. Pozwala to bardzo efektywnie wykorzystywać energię OZE, co czyni system bardzo ekonomicznym.

Galeria zdjęć:


Galeria video:

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +48 505 502 547