Powiatowy Urząd Pracy w Choszcznie

Region:

Zachodniopomorskie


Inwestor:

Powiatowy Urząd Pracy


Działalność:

Budynek użyteczności publicznej


Moc grzewcza:

38 kW


Potrzeby klienta:

Poszukiwano źródła ciepła, które pozwoli zoptymalizować zużycie energii cieplnej poprzez odzysk ciepła z powietrza zewnętrznego.


Powody wyboru systemu:

Wymiana starych, zbyt dużych kotłów gazowych o niezadowalającym stanie technicznym i niskiej sprawności na wysokoefektywną gazową absorpcyjną pompę ciepła typu powietrze/woda. Głównym czynnikiem wyboru było poszukiwanie urządzenia wykorzystującego OZE, które pozwoli obniżyć koszty eksploatacyjne.


Opis instalacji:

W Powiatowym Urzędzie Pracy zainstalowana została jedna gazowa absorpcyjna pompa ciepła typu powietrze/woda w wersji wyciszonej - GAHP-A HT S1, która wspomagana jest w okresach najwyższego zapotrzebowania na ciepło przez kondensacyjny kocioł gazowy. Czynnik grzewczy wychodzący z pompy ciepła przechodzi przez wymiennik ciepła, a następnie zasila zbiornik buforowy. Ciepło gromadzone jest w zbiorniku buforowym i przekazywane jest dalej do rozdzielacza, z którego następuje rozbiór na dwa obiegi c.o. Instalacja została podzielona na dwa obiegi grzewcze, zaopatrujące w wodę grzewczą prawą oraz lewą część budynku.

Galeria zdjęć:

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +58 698 21 48