Palmiarnia przy Zamku Książ

Region:

Dolnośląskie


Inwestor:

Prezydent Miasta Wałbrzych


Moc grzewcza:

1,6 MW


Wydajność chłodnicza:

253,5 kW


Potrzeby klienta:

Zapewnienie odpowiedniego mikroklimatu roślinom znajdującym się w Palmiarni zarówno w przypadku grzania jak i chłodzenia.


Powody wyboru systemu:

Inwestor zdecydował się na wybór systemu Robur ze względu na najniższe koszty eksploatacyjne ze wszystkich możliwych rozwiązań dostępnych na rynku. Ponadto istnieje możliwość chłodzenia obiektu dzięki wykorzystaniu gazu. Dodatkowymi atutami jest kaskadowość zestawów, zmniejszająca ryzyko wystąpienia awarii układu, a także wyprowadzenie instalacji na zewnątrz zabytkowego obiektu i usunięcie kominów, co z kolei poskutkowało zwiększeniem walorów estetycznych budynku.


Opis instalacji:

Instalacja składa się z 15 rewersyjnych gazowych absorpcyjnych pomp ciepła GAHP-AR S w wersji wyciszonej, 10 gazowych absorpcyjnych pomp ciepła GAHP-A HT S1 w wersji wyciszonej oraz 20 kondensacyjnych kotłów gazowych AY 00-120. Pompy ciepła zapewniają roślinom znajdującym się w Palmiarni odpowiedni mikroklimat. Po stronie pierwotnej instalacji zastosowano glikol, który zabezpiecza układ przed ewentualnym zamarznięciem. Ciepło przekazywane jest przez wymienniki ciepła. Jeden z zestawów kotłów wykonany jest w wersji 4-rurowej, z wydzielonym kotłem do produkcji ciepłej wody użytkowej.

Galeria zdjęć:


Galeria video:

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +58 698 21 48