Produkty

Oprócz gazowych absorpcyjnych pomp ciepła firma Gazuno oferuje również gazowy kocioł kondensacyjny AY. Będąc urządzeniem przystosowanym do montażu zewnętrznego posiada szereg interesujących zalet.

Kocioł zewnętrzny

Gazowe kotły kondensacyjne AY montowane poza budynkiem nie zajmują przestrzeni w kotłowni. Można przeznaczyć powierzchnię użytkową obiektu na inne cele. Ponadto umieszczając kocioł gazowy na zewnątrz, pomieszczenie techniczne z węzłem grzewczym nie musi spełniać przepisów kotłowni. Można ograniczyć jego wentylację, a co za tym idzie straty ciepła. Nie jest wymagane spełnienie przepisów przeciwpożarowych. Nie jest wymagana budowa komina. Kotły kondensacyjne AY są odporne na warunki atmosferyczne, więc są rozwiązaniem o wiele tańszym inwestycyjnie niż kotłownie kontenerowe. Kotły gazowe AY można zestawiać w kaskady o dowolnie dużych mocach – co daje szerokie możliwości zastosowania.

Źródło szczytowe

Gazowe kotły kondensacyjne AY stanowią uzupełnienie gazowych pomp ciepła. Są one kompatybilne z pompami ciepła Robur pod względem elektroniki i sterowania, przystosowane są do montażu zewnętrznego i mogą być umieszczane w jednym fabrycznym zestawie z gazowymi pompami ciepła - na przykład 3 jednostki GAHP-A i 1 kocioł kondensacyjny AY. Kotły kondensacyjne AY współpracują z pompami ciepła na zasadzie źródła szczytowego. W przykładowym zestawie sterownik kaskady załącza odpowiednią ilość urządzeń w zależności od zapotrzebowania budynku. Kocioł gazowy jest ostatnim stopniem kaskady załączanym przy bardzo niskich ujemnych temperaturach, w których pompa ciepła miałaby bardzo niską efektywność. Dlatego kotły gazowe AY stosowane jako ostatni stopień kaskady zmniejszają koszty inwestycyjne zakupu urządzeń przy zachowaniu niezmienionej efektywności całego systemu.

W doborze zestawów urządzeń i odpowiedniej proporcji kotłów kondensacyjnych AY w stosunku do gazowych pomp ciepła pomogą państwu pracownicy działu techniczno-handlowego Gazuno.

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +48 (58) 698 21 48