Budynek Biurowo-Usługowy Avenido

Region:

Śląskie


Inwestor:

Inmix


Działalność:

Usługowa


Moc grzewcza:

106 kW


Wydajność chłodnicza:

51 kW


Potrzeby klienta:

Ze względu na przeznaczenie biurowe budynku inwestor poszukiwał urządzeń pozwalających na produkcję zarówno ciepła w sezonie grzewczym jak i chłodu w okresie letnim, przy zapewnieniu możliwie najniższych kosztów eksploatacyjnych.


Powody wyboru systemu:

Inwestor zdecydował się na opisywane rozwiązanie ze względu na niskie koszty eksploatacyjne, spowodowane wysoką efektywnością zaprojektowanych urządzeń przy pracy na parametrze 40°C. Przyczyniły się one do krótkiego okresu zwrotu kosztów inwestycyjnych przy zapewnieniu spełnienia wszystkich założeń projektowych.


Opis instalacji:

Źródłem ciepła jest zestaw RTAR 174 - 360 S CW składający się z trzech gazowych rewersyjnych absorpcyjnych pomp ciepła. Medium (wodny roztwór glikolu) kierowane jest na bufor, a następnie na dwa obiegi instalacji podłogowej oraz obieg klimakonwektorów. Zastosowanie automatyki sterującej Gazuno oraz zaworów trójdrogowych przed buforem, umożliwiło zapewnienie odpowiedniego uwarstwienia medium niezależnie od pełnionej funkcji zbiornika (bufor ciepła/bufor chłodu).

Galeria zdjęć:

Potrzebujesz rzetelnej i kompleksowej wiedzy? Zapytaj naszego eksperta!

Napisz do nas lub zadzwoń +58 698 21 48